Ochrana proti vloupání do bytu či domu začíná u řádně zabezpečených vstupních dveří.
Nechte ihned vyměnit zámky u dveří, pokud se přistěhujete do nového bytu. Bezpečný dveřní zámek musí být opatřen bezpečnostní cylindrickou vložkou a bezpečnostním kováním.

Cylindrická vložka ovládá celý mechanismus zámku. Zároveň v kombinaci s kováním zámku, či chcete-li štítem, určuje stupeň zabezpečení Vašeho bytu. Nesnažte se proto šetřit, otevřít zamčené dveře osazené stavební vložkou a obyčejným štítkem (bakelit, hliník) je otázka patnácti až třiceti vteřin, přičemž úroveň takto způsobeného hluku zdaleka nedosahuje úrovně hluku při tichém hovoru.
Překonání cylindrické vložky je nejčastěji prováděno rozlomením, odvrtáním nebo otevřením planžetou. Rozlomení, či odvrtání vložky zámku lze zamezit instalací bezpečnostního kování s ocelovým překrytem. Nejběžnější na našem trhu je kování R–1 od firmy Rostex Vyškov, dnes už vyráběné v mnoha variantách. Otevření planžetou je možné zamezit bezpečnostní vložkou s překrytým profilem a přídavnými prvky, například od firmy EVVA.

Bezpečnostní kování ochraňuje zámkovou vložku proti různým způsobům překonání, např. ulomením, vytržením, odvrtáním. Dveře je možné dále doplnit o přídavný zámek, celoplošnou závoru, nebo vícebodový rozvorový systém, který tak jako vícebodové bezpečnostní dveře, ustojí značné násilí.

Pokud nejsou nainstalované, vybavte objekt či byt vícebodovými bezpečnostními dveřmi se zámkem, vložkou a štítem, které jsou odolné proti vyhmataní, vysazení, rozlomení, či odvrtání.
Obdobně je nutné zabezpečit i další stavební otvory, tj. zadní dveře, okna, balkony, a zejména méně viditelné a méně často používané vikýře, sklepní okénka a světlíky.

Uvědomte si přitom, že výsledná bezpečnost Vašeho objektu je dána bezpečností nejslabšího článku. Mějte na paměti, že základem každého zabezpečení jsou mechanické zábrany, tj. bezpečnostní dveře, bezpečnostní zámky, závory, mříže, fólie, trezory.

Pro více informací o zabezpečení nemovitostí volejte naší HOTLINE 602 585 585, nebo nám napiště na email.